Pozyskane środki finansowe na realizację operacji pn. Kształtowanie postaw proekologicznych w gminie Repki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 marca 2018

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Repkowskiej podpisało umowę o przyznanie pomocy na realizacje zadania pt. „Kształtowanie postaw proekologicznych w gminie Repki”.

Umowa została podpisana z Zarządem Województwa Podlaskiego w ramach PROW na lata 2014-2020. Wniosek o dofinansowanie złożono do „Lokalnej Grupy Działania-Tygiel Doliny Bugu”.

Operacja realizowana jest w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego PROW w zakresie :  Wzmacnianie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, a także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.

Na realizacje operacji  przyznano pomoc finansową w kwocie 46092,00 zł, co stanowi 88.02% całkowitych kosztów kwalifikowalnych operacji.

W ramach operacji będą realizowane :

  1. Wyjazdy edukacyjne połączone z warsztatami do laboratorium odnawialnych źródeł energii w Siennicy w celu popularyzowania informacji na temat odnawialnych źródeł energii i wskazania sposobów wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
  2. Wycieczki rowerowe do Wasilewa Szlacheckiego-przełom doliny Bugu. Jest to szczególnie wartościowy przyrodniczo obszar  leżący w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym oraz do rezerwatu „Śnieżyczka”. Wycieczki rowerowe mają promować zdrowy i przyjazny dla środowiska styl życia.
  3. Wyjazdy edukacyjne – wyjazdy edukacyjne do elektrowni wiatrowej połączone ze spływem kajakowym rzeką Liwiec.
  4. Ścieżka ekologiczno-edukacyjna – na zielonym placu w pobliżu placu zabaw urządzona zostanie ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna wyposażona w dwie tablice edukacyjne, ławostół z bali, drewniany kosz na odpady oraz lampę solarną.
  5. Warsztaty ekologiczne – 60 godzin warsztatów o tematyce ekologicznej. Tematy warsztatów ; ‘Ocieplenie klimatu, przyczyny i skutki ocieplenia”, „Energia odnawialna energia przyszłości”, ‘Niska emisja-smog”.
  6. Konkursy _ Festiwal Piosenki Ekologicznej „Eko-piosenka”, Konkurs Plastyczny „Eko-widoczek”, Przegląd Małych Form Teatralnych „Eko-teatr”.
  7. Piknik ekologiczny – 24 czerwca 2018r.Piknik będzie połączeniem fantastycznej zabawy  i sporej dawki wiedzy . Liczne rekwizyty, modele, stanowiska naukowe do przeprowadzania eksperymentów ułatwią zrozumienie uzyskiwania energii odnawialnej.

W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie cel : „Podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w gminie Repki w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

                                                                                                                TPZR