Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu"Strona główna

Aktualności

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRACY BIURA

Podpisanie umowy na realizację międzynarodowego projektu współpracy „Kuchnia nas łączy”

Powiększ zdjęcie

5 sierpnia 2020 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, podpisaliśmy umowę na realizację międzynarodowego projektu współpracy „Kuchnia nas łączy”. Naszymi partnerami są Lokalna Grupa Działania „Bądźmy Razem” z Węgrowa oraz VVG NEMUNAS z Litwy.

Realizację projektu zaplanowaliśmy na 2021-2022 r.

Zachęcamy przedstawicieli KGW, właścicieli obiektów gastronomicznych i noclegowych oraz pasjonatów kulinarnych do kontaktu z nami w celu uczestnictwa w projekcie.

Działania do realizacji w ramach operacji:
* trzy wizyty studyjne nt. dziedzictwa kulinarnego i tradycyjnych produktów lokalnych;
* warsztaty: przyzagrodowa produkcja serów, wyrób tradycyjnych wędlin, wypiek tradycyjnego chleba, zastosowanie ziół w lokalnej kuchni, przygotowanie dań wegetariańskich i wegańskich, tart oraz blinów, ołdaków, racuchów, naleśników na bazie lokalnych produktów podlaskich, przetwórstwo-metody i technologie z wykorzystaniem dawnych receptur z użyciem lokalnych produktów, przygotowanie potraw tradycyjnych,
* szkolenia: sprzedaż bezpośrednia żywności, promocja, dystrybucja, etykietowanie produktów, zasady rejestracji produktów tradycyjnych i regionalnych, nowatorskie rozwiązania w zakresie produktów lokalnych, certyfikacja produktów lokalnych, wymogi sanitarne produkcji, HACCP, wykorzystanie lokalnego potencjału kulinarnego do rozwoju zawodowego młodzieży
* konferencja,
* publikacja nt. kuchni historycznej pogranicza Polski i Litwy,
* gadżety promocyjne.

6 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Podpisanie umowy na realizację międzynarodowego projektu współpracy „Kuchnia nas łączy”

Podsumowanie projektu „Nasza wieś - nasza historia”

Powiększ zdjęcie

W dniu 3 sierpnia w Wólce Nadbużnej przy wiacie wiejskiej, odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Nasza wieś - nasza historia”.

Podczas uroczystości nastąpiło odsłonięcie tablicy informacyjnej o historii wsi Wólka Nadbużna w czasie II wojny światowej oraz odsłonięcie płyty informacyjnej przy grobach z czasów II wojny światowej.

W trakcie spotkania odbyła się także prelekcja o historii wsi Wólka Nadbużna ze szczególnym zwróceniem uwagi na okres II wojny światowej a także premiera filmu-wywiadu z najstarszymi mieszkańcami wsi.

Spotkanie zakończono poczęstunkiem połączonym z dyskusją i wspomnieniami.

Projekt powstał dzięki współpracy grupy nieformalnej mieszkańców wsi Wólka Nadbużna pod patronatem - Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania -Tygiel Doliny Bugu”.

Projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Operatorem Podlaskie Lokalnie jest Fundacja OKNO NA WSCHÓD.

5 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Podsumowanie projektu „Nasza wieś - nasza historia”

„Cudze chwalicie swoje poznajcie”

Wyjazd studyjny w ramach operacji pn. „W poszukiwaniu inspiracji rozwoju działalności na terenach wiejskich – produkty lokalne, turystyczne na bazie zasobów przyrodniczych i kulturowych”

Informacja dodatkowa do wyników naboru 11/2019- Podejmowanie działalności gospodarczej

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania -  Tygiel Doliny Bugu" informuje, iż w związku z ogłoszynymi wynikami do naboru 11/2019, na podstawie złożonego wniosku o zmianę umowy o przyznanie pomocy przez Beneficjenta w dniu 01.07.2020 r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, zmieniono tytuł operacji w pozycji numer 16 w liście operacji wybranych  w operacjach, które mieszczą się w limicie środków wskazanych w ogłoszeniu o konkursie oraz w pozycji numer  13 na liście operacji zgodnych z Lokalną Strategią Rozwoju. Zmieniono tytuł opearcji z "Zakup sprzętu konferencyjnego" na "Zakup przyczepy kempingowej i gastronomicznej".

27 lipca 2020
Czytaj więcej o: Informacja dodatkowa do wyników naboru 11/2019- Podejmowanie działalności gospodarczej

Ankieta dla Kwaterodawców agroturystycznych z województwa podlaskiego

Zachęcamy wszystkich kwaterodawców agroturystycznych z województwa podlaskiego do wypełnienia ankiety opracowanej przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną w ramach realizacji zadania pt. "Inwentaryzacja gospodarstw agroturystycznych na terenie województwa podlaskiego" współfinansowanego ze środków KSOW w ramach Pomocy Technicznej PROW 2014-2020.

23 lipca 2020
Czytaj więcej o: Ankieta dla Kwaterodawców agroturystycznych z województwa podlaskiego

Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje

Słoneczne Dachy Miasta Siemiatycze

Powiększ zdjęcie

Zakup i montaż kolektorów słonecznych dla mieszkańców Gminy Milejczyce

Powiększ zdjęcie

Podniesienie standardu świetlicy wiejskiej w Kajance