Plan komunikacji 2017r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

18 czerwca br. odbyła się impreza promocyjna "VIII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania"

Przejdź do - 18 czerwca br. odbyła się impreza promocyjna "VIII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania"

18 czerwca br. odbyła się impreza promocyjna "VIII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania". Otwarcie nastąpiło o godz. 14.00. Imprezę rozpoczęła Pani Agnieszka Wojtkowska - Prezes SLGD "Tygiel Doliny Bugu". 

19 czerwca 2017
Czytaj więcej o: 18 czerwca br. odbyła się impreza promocyjna "VIII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania"

Aktualny Program "VIII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania"

Informujemy, iż uległ zmianie program na imprezę "VIII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania". Zamieszczamy poniżej aktualny program. Zachęcamy do zapoznania się.

16 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Aktualny Program "VIII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania"

"VIII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania"

16 czerwca 2017

POZNAJ REGION TYGLA- Powiat Sokołowski i Siedlecki

Przejdź do - POZNAJ REGION TYGLA- Powiat Sokołowski i Siedlecki

2 czerwca 2017 r. uczestnicy wyjazdu „POZNAJ REGION TYGLA” mieli okazję bliżej poznać region Powiatu Sokołowskiego i Siedleckiego. Zwiedzil Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie, Kościół pw. św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni, Gospodarstwo Agroturystyczne "Agrochmielik" w Chmielewie, Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, Zakłady mięsne "Świderscy", OSM w Kosowie Lackim, Stadninę koni w Nowej Wsi Kosowskiej, Pałac Ossolińskich w Sterdyni, "Grodek Dwór" w Gródku, Młyn Zbożowy "Braci Górskich" w Repkach, "Pasiekę Nadbużańską" w Skrzeszewie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy wszystkim właścicielom obiektów za gościnę.

5 czerwca 2017

"POZNAJ REGION TYGLA" powiat Łosicki

Przejdź do - "POZNAJ REGION TYGLA" powiat Łosicki

31 maja 2017 r. uczestnicy wyjazdu „POZNAJ REGION TYGLA” mieli okazję bliżej poznać region Powiatu Łosickiego. Zwiedzili Gospodarstwo Sadownicze Alina Paluch i córka w Klimczycaach, Agroturystykę "U Waldka" w Ostromęczynie, "Oberżę" w Borsukach, "Dwór Zaścianek" w Borsukach, "Impresję" w Borsukach, Ośrodek wypoczynkowy "Relaks - Perła Serpelic" Park Linowy w Serpelicach, "Schedę Podlaską" w Mierzwicach. Dodatkowo uczestnicy brali udział w warsztatach w świetlicy wiejskiej w Borsukach, które dotyczyły pieczenia i wyrobu tradycyjnego Korowaja. Wszystkim uczestnikom dziękujemy.

1 czerwca 2017

XVIII Ogólnopolski Festiwal w Krainie Pierogów wraz z połączoną imprezą "Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski"

Przejdź do - XVIII Ogólnopolski Festiwal w Krainie Pierogów wraz z połączoną imprezą "Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski"

W dniach 27-28 maja uczestniczyliśmy w osiemnastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu w Krainie Pierogów wraz z połączoną imprezą "Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski" w miejscowości Bychawa koło Lublina. Pod namiotem Województwa Podlaskiego promowaliśmy nasze województwo. Odwiedzający nasze stoisko mieli możliwość zapoznania się z naszą ofertą turystyczną oraz  zdegustować regionalnych produktów.

1 czerwca 2017

„POZNAJ REGION TYGLA” pow.Siemiatycki

Przejdź do - „POZNAJ REGION TYGLA” pow.Siemiatycki

19 maja 2017 r. uczestnicy wyjazdu „POZNAJ REGION TYGLA” mieli okazję bliżej poznać region Powiatu Siemiatyckiego. Zwiedzili Muzeum Kajakarstwa i Muzeum Starych Motocykli w Drohiczynie, Firmę Damian-Wiklina w Klekotowie, Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej i Winnicę Karol w Mielniku, Firmę Junakor w Milejczycach, Ziołowy Zakątek w Korycinach, Nadbużańskie Centrum Turystyczne w Grannem, Środowiskowy Dom Samopomocy w Putkowicach Nadolnych oraz Świetlicę Środowiskową w Drohiczynie.

25 maja 2017

V Przegląd Zespołów Pieśni Ludowych Doliny Bugu

Stowarzyszenie ,,Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" ogłasza konkurs w ramach V Przeglądu Zespołów Pieśni Ludowych Doliny Bugu. Zespół, twórca z obszaru działania SLGD „Tygiel Doliny Bugu” zobowiązany jest do przygotowania 2 utworów max do 10 min. programu muzycznego. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie od 15 maja do 31 maja 2017r. na adres e-mail: specjalista@tygieldolinybugu.pl

Karta zgłoszeniowa (pobierz plik)

15 maja 2017

POZNAJ REGION TYGLA

Zapraszamy mieszkańców gmin wchodzących w skład SLGD ,,Tygiel Doliny Bugu” na wyjazd studyjny po obszarze LGD.

Proponowane są trzy trasy przejazdu zgodnie z programami w następujących terminach:

1.      19.05.2017r. (piątek) godz. 9.00 – 16.00 -  Powiat Siemiatycki

2.      31.05.2017r. (środa) godz. 9.00 – 16.00 – Powiat Łosicki

3.      02.06.2017r. (piątek) godz. 9.00 – 18.00 -  Powiat Sokołowski i Siedlecki

8 maja 2017
Czytaj więcej o: POZNAJ REGION TYGLA

Zaproszenie do składania zgłoszeń na stoiska na imprezę promocyjną "VIII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania" w Korycinach

Stowarzyszenie po raz ósmy organizuje imprezę promocyjną pt. "VIII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania" w Gospodarstwie Agroturystycznym "Ziołowy Zakątek" w Korycinach, gm. Grodzisk. W tym roku impreza odbędzie się 18 czerwca. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 14.00 (przyjazd wystawców/stoisk do godziny 12.00).

Zapraszamy do zgłaszania stoisk. Osoby chętne prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia na adres e-mail: specjalista@tygieldolinybugu.pl do 09.05.2017r. W sprawie odpłatności za stoisko proszę dzwonić pod numer telefonu 85 655 77 06. Serdecznie zapraszamy.

Formularz zgłoszeniowy w wersji WORD (pobierz plik)

Formularz zgłoszeniowy w wersji PDF (pobierz plik)

21 kwietnia 2017

Konsultacje społeczne. Projekt zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju.

Konsultacje społeczne

Projekt zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju z dnia 12.04.2017r.

 

 1.    Uzasadnienie zmiany w Lokalnej Strategii Rozwoju.

          Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu” w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 zaplanowało przedsięwzięcie 1.1.1 Wsparcie dzieci i młodzieży w małych szkołach. 9 stycznia 2017 r. Prezydent podpisał ustawy reformujące system szkolny w Polsce tj. Ustawę z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. poz. 58) oraz Ustawę z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. poz. 60). W wyniku wprowadzenia w życie w/w ustaw zlikwidowane zostaną gimnazja, które były uwzględnione we wskaźniku do przedsięwzięcia 1.1.1. Po zaistniałej zmianie LGD przeprowadziło wstępną analizę liczby uczniów w szkołach, z której wynikło zmniejszenie ilości wskaźnika, a co za tym idzie zmniejszenie kwoty przeznaczonej na to przedsięwzięcie tj. 375 000,00 zł. W związku z tym LGD planuje przesunąć środki w kwocie 375 000,00 zł w zakresie Europejskiego Funduszu Społecznego Województwa Podlaskiego z wyżej wymienionego przedsięwzięcia na inne. Sporządzony został w tym celu „Formularz konsultacyjny w sprawie zmiany LSR”, na którym wskazywano najczęściej występujące problemy w danej gminie oraz proponowane działanie, z którego chcieliby skorzystać beneficjenci. Formularz został udostępniony w dniu 31.03.2017 r. na stronie internetowej i Facebooku, jak również rozesłany pocztą elektroniczną do gmin, szkół, ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych i członków stowarzyszenia z powiatu Siemiatyckiego.

12 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Konsultacje społeczne. Projekt zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju.