PROJEKTY WSPÓŁPRACY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Projekt współpracy Rzeki atrakcyjne turystycznie

Przejdź do - Projekt współpracy Rzeki atrakcyjne turystycznie

SLGD ,,Tygiel Doliny Bugu” zrealizowała we współpracy z Stowarzyszeniem LGD „Bądźmy Razem” oraz LGD „Równiny Wołomińskiej” I etap projektu pt. „Rzeki atrakcyjne turystycznie”. Na terenie LGD „Bądźmy Razem” w Węgrowie powstała ławka solarna, w miejscowości Oszczerze i Łochowie altana oraz w miejscowości Ziomaki i Łochów toaleta. W miejscowościach Urle, Borzymy, Zawiszyn, Jadów, Strachów należących do LGD „Równiny Wołomińskiej” powstały altany. Obszar SLGD "Tygiel Doliny Bugu" to 25 gmin. Na naszym terenie zbudowano altany w następujących miejscowościach: powiat siemiatycki – Siemiatycze, Kąty, Grodzisk, Arbasy, Wilanowo, Milejczyce, Chanie-Chursy, Osnówka i Korzeniówka – Duża, powiat łosicki – Nowe Litewniki, Mężenin, Korczówka, Łosice, Huszlew, Wólka-Nosowska, powiat siedlecki – Łęczycki, Góry, Kamianki-Czabaje oraz powiat sokołowski – Sterdyń, Wasilew Szlachecki, Kupientyn, Rytele-Wszołki, Mołożew – Wieś, Kosów Lacki i Budy Kupientyńskie.           

6 września 2019
Czytaj więcej o: Projekt współpracy Rzeki atrakcyjne turystycznie

Projekt „Młodzi Lokalni Liderzy”

Przejdź do - Projekt „Młodzi Lokalni Liderzy”

A oto minął już tydzień od zrealizowanego Projektu „Młodzi Lokalni Liderzy”, warto więc przypomnieć sobie z jakimi zadaniami mierzyli się Lokalni Liderzy w okresie od 3 do 12 lipca.

Były warsztaty, gry, zabawy, wycieczki jak również praca przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Miedznie podczas której uczestnicy pracowali nad placem rehabilitacyjnym dla osób z niepełnosprawnością.  Mamy nadzieję, że doświadczenia i  nabyta wiedza zostaną przez młodzież zapamiętane, właściwie wykorzystane, pomogą im w kreowaniu siebie oraz osiąganiu sukcesów w społeczności w której żyją.  

19 lipca 2019

Informacja o zakończeniu postępowania w sprawie wyboru przez Beneficjenta wykonawcy dotyczącego zapytania ofertowego z dnia 03.04.2019 r.

W wyniku przeprowadzonego postępowania dotyczącego zapytania ofertowego z dnia 03.04.2019 r. zakończono postępowanie z wyborem wykonawcy:

Firma:

RICOLAND-DOM
ul. Papiernia 4 E,
16-400 Suwałki
Data wpływu oferty: 17.04.2019 r. godz. 14:30  

8 maja 2019
Czytaj więcej o: Informacja o zakończeniu postępowania w sprawie wyboru przez Beneficjenta wykonawcy dotyczącego zapytania ofertowego z dnia 03.04.2019 r.

Nabór uczestników do międzynarodowego projektu współpracy pn. „Young Local Leaders (Młodzi Lokalni Liderzy)”

Przejdź do - Nabór uczestników do międzynarodowego projektu współpracy pn. „Young Local Leaders (Młodzi Lokalni Liderzy)”

Young LocalLeaders (Młodzi Lokalni Liderzy)

JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ, KTÓRA:

– lubi aktywny tryb życia
– jest przyjaźnie nastawiona do otoczenia
– lubi pracę zespołową
– angażuje się na 120% w to, co robi

 ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU W PROJEKCIE!

10 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Nabór uczestników do międzynarodowego projektu współpracy pn. „Young Local Leaders (Młodzi Lokalni Liderzy)”

Poradnik: Metoda na młodego lidera - Jak wykreować Młodych Lokalnych Liderów do pracy w społecznościach z wykorzystaniem metody Organizowania Społecznosci Lokalnej

Celem niniejszego poradnika jest zaprezentowanie działań i rozwiązań, które mogą posłużyć jako podpowiedź w skutecznej organizacji projektów międzynarodowych, których uczestnikami jest młodzież. Poradnik został współfinansowany ze środków Unii Eurpejskiej w ramach poddziałania 19.3 ,,Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego PROW 2014-2020, projekt pt. ,,Młodzi Lokalni Liderzy" - pobierz plik.

28 stycznia 2019

Spotkanie promujące szlak – Uroczyste Otwarcie Szlaku

Przejdź do - Spotkanie promujące szlak –  Uroczyste Otwarcie Szlaku

W dniu 13 października 2018 r. o godz. 13.00 w Milejczycach odbyło  się drugie z planowanych spotkań promujących „Samochodowo – Motocyklowy Podlaski Szlak Sakralny”.

Spotkanie miało formę piknikową. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z ciepłego posiłku oraz posiedzieć przy zorganizowanym ognisku.

W trakcie spotkania uczestnicy zostali szczegółowo poinformowani o szlaku. Przedstawiono prezentację ukazującą powstanie szlaku. Zorganizowano stoisko, na którym były dostępne publikacje oraz gadżety promujące szlak. Każdy uczestnik mógł szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi obiektami sakralnymi dostępnymi na szlaku.

Nie zapomniano również o dzieciach i młodzieży, dla których zorganizowano ciekawe gry i zabawy.

Niektórzy z uczestników w części przejechało trasę szlaku, a następnie wspólnie brali udział w spotkaniu w Milejczycach.

Dodatkowo wystąpiły ciekawe zespoły, które rozbawiły wszystkich uczestników spotkania.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach poddziałania 19.3 ,,Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

15 października 2018

Spotkanie promujące szlak – Konferencja Prasowa

Przejdź do - Spotkanie promujące szlak – Konferencja Prasowa

W dniu 13 października 2018 r. o godz. 11.00 w Milejczycach odbyło  się pierwsze z planowanych spotkań promujących „Samochodowo – Motocyklowy Podlaski Szlak Sakralny”. W spotkaniu uczestniczyła lokalna prasa i TV, przedsiębiorcy i kwaterodawcy z terenu LGD, osoby obsługujące punkty informacji turystycznej, samorządy, turyści, księża oraz lokalni mieszkańcy.

W trakcie spotkania uczestnicy zostali szczegółowo poinformowani o szlaku. Zostały rozdane publikacje oraz gadżety promujące szlak. Ciekawym dodatkiem promującym szlak były pierniczki w kształcie samochodzików oraz serduszek z napisem „Podlaski Szlak Sakralny”, które posłużyły jako poczęstunek dla uczestników spotkania.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach poddziałania 19.3 ,,Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

15 października 2018

Zaproszenie na otwarcie szlaku

21 września 2018

II część projektu ,,Young Local Leaders"

Przejdź do - II część projektu ,,Young Local Leaders"

Od 27.07.2018r. do 05.08.2018r. młodzież z obszaru gmin należących do SLGD ,,Tygiel Doliny Bugu", SLGD ,,Bądźmy Razem” oraz LGD ,,Nemunas" z Litwy uczestniczyła w międzynarodowym projekcie współpracy pt. ,,Young Local Leaders” (Młodzi Lokalni Liderzy). Uczestniczyło w nim 30 uczestników, po 10 ze strony każdego z partnerów. Obóz odbył się w Smalininkai małej miejscowości nad Niemnem, region Jurbarkas.

13 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: II część projektu ,,Young Local Leaders"

Spotkanie przygotowujące do obozu w ramach projektu pt. ,,Młodzi Lokalni Liderzy"

Przejdź do - Spotkanie przygotowujące do obozu w ramach projektu pt. ,,Młodzi Lokalni Liderzy"

W dniu 20.07.2018r. zorganizowaliśmy spotkanie przygotowujące młodzież z obszaru SLGD ,,Tygiel Doliny Bugu" oraz LGD "Bądźmy Razem" do obozu, który realizowany będzie w ramach projektu współpracy pt.,,Young Local Leaders". II część projektu już 27.07 w Smalininkai na Litwie.

20 lipca 2018
Czytaj więcej o: Spotkanie przygotowujące do obozu w ramach projektu pt. ,,Młodzi Lokalni Liderzy"

I cześć projektu ,,Young Local Leaders"

Przejdź do - I cześć projektu ,,Young Local Leaders"

W dniach 4-13.07. br. zorganizowaliśmy obóz w ramach I etapu projektu współpracy pt. ,,Young Local Leaders” (Młodzi Lokalni Liderzy), realizowany we współpracy przez  Stowarzyszenia – LGD ,,Bądźmy Razem”, LGD ,,Nemunas” z Litwy oraz SLGD ,,Tygiel Doliny Bugu”. Przed rozpoczęciem obozu stowarzyszenie zorganizowało spotkanie przygotowujące uczestników do projektu. Uczestnikami była 30 osobowa grupa młodzieży, po 10 osób z terenu każdej LGD, zakwaterowana w ośrodku wypoczynkowym „Relaks – Perła Serpelic”.

18 lipca 2018
Czytaj więcej o: I cześć projektu ,,Young Local Leaders"