Plan Komunikacji 2019r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

XIV Międzynarodowe Targi Pogranicza w Siemiatyczach!

19 lipca 2019

„V Wieczorny Event” w Dołubowie

Przejdź do - „V Wieczorny Event” w Dołubowie

30.06.2019 r. SLGD „Tygiel Doliny Bugu” współorganizowało spotkanie aktywizujące grupę defaworyzowaną pod nazwą „V Wieczorny Event” w Dołubowie. Podczas wieczoru zorganizowano m.in. występy uczestników z WTZ, występ zespołu polne maki, pokaz zumby Fit Boćkowianki czy też występ zespołu wokalnego działającego przy stowarzyszeniu „Wokaliza” z Siemiatycz. W ramach  spotkania przygotowane zostały stoiska tematyczne, loteria fantowa, „dmuchańce”, oraz dyskoteka.

1 lipca 2019

Konkurs „Przebierz dziecko za zielarkę/zielarza” rozstrzygnięty!

Przejdź do - Konkurs „Przebierz dziecko za zielarkę/zielarza” rozstrzygnięty!

Podczas „X Nadbużańskich Ziołowych Spotkań  wśród szeptów, czarów i magii” odbył się konkurs pod tytułem „Przebierz dziecko za zielarkę/zielarza”. Zgłoszonym ochotniczkom gratulujemy odwagi oraz serdecznie dziękujemy za udział. Wyróżnienia otrzymały za zajęcie pierwszego miejsca Weronika Pyszko oraz Maja Pikulińska, która zajęła drugie miejsce.

28 czerwca 2019

IX edycja konkursu kulinarnego podczas „X Nadbużańskich Ziołowych Spotkań wśród szeptów, czarów i magii”.

Przejdź do - IX edycja konkursu kulinarnego podczas „X Nadbużańskich Ziołowych Spotkań  wśród szeptów, czarów i magii”.

Podczas „X Nadbużańskich Ziołowych Spotkań  wśród szeptów, czarów i magii” odbyła się IX edycja konkursu kulinarnego. W ramach konkursu zaplanowane zostały cztery kategorie tj. przystawka/przekąska, danie wegetariańskie, deser oraz napój bezalkoholowy na ciepło lub zimno. Do konkursu zgłosiły się osoby reprezentujące  koła gospodyń wiejskich jak również osoby indywidualne.  Nagrody za pierwsze miejsca w ramach każdej kategorii ufundowane zostały przez Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania-  Tygiel Doliny Bugu”, za drugie miejsca przez Wójta Gminy Grodzisk oraz za trzecie przez Starostę Siemiatyckiego. 

Wyróżnienia otrzymali:

Przystawka/przekąska;

- I miejsce: "Polędwica dojrzewająca"- Zofia Zarzecka

- II miejsce: „Fałszywy królik pieczeń z dziczyzny”- KGW Olendy

- III miejsce: „ Słonina solona tradycyjna”- Ewa Kalicka

Danie wegetariańskie:

- I miejsce: „Krokiety z cieciorki i leśnych grzybów podane z zacierkami i duszonymi warzywami”- KGW Korniczanki

- II miejsce: „Pasztet Jarski”- Zdzisława Zarzecka

- III miejsce: „Pierogi Niemojskie”- KGW Niemojki

Deser:

- I miejsce:  „Miodownik z nutą wiesiołka”-KGW Olendy

- II miejsce:  „Mufinki leśny mech”- KGW Niemojki

- III miejsce: „ Korowajczyki weselne ciasto drożdżowe” - Helena Datczuk

Napój bezalkoholowy na ciepło/ zimno:

- I miejsce: „Koktajl truskawkowo-różany na zsiadłym mleku”- KGW Olendy

- II miejsce: „Kwas chlebowy”- Krystyna Bereszczuk

- III miejsce: „Kompot z rajskich jabłuszek”- Helena Datczuk

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz zapraszamy za rok z kolejnymi pysznymi potrawami!

26 czerwca 2019

„X Nadbużańskie Ziołowe Spotkania wśród szeptów, czarów i magii”

Przejdź do - „X Nadbużańskie Ziołowe Spotkania  wśród szeptów, czarów i magii”

23 czerwca br. w Ziołowym Zakątku w Korycinach odbyła się impreza promocyjna  „X Nadbużańskie Ziołowe Spotkania  wśród szeptów, czarów i magii”. Podczas imprezy na scenie wystąpiły zespoły: Narodowy Folklorystyczny zespół Narodna Krynyca, Złote Kłosy, Krzymoszowianki, Chór pieśni i tańca Wasiloczki, INDEFINITE, dzieci i młodzież ze Szkoły Muzycznej I im. Wojciecha Kilara z Siemiatycz oraz gwiazda wieczoru zespół Hoyraky. Zorganizowane zostały konkursy, gdzie na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się już IX edycja konkursu kulinarnego. W ramach konkursu zaplanowane zostały cztery kategorie tj. przystawka/przekąska, danie wegetariańskie, deser oraz napój bezalkoholowy na ciepło/ zimno. Uczestnicy imprezy mogli skorzystać m.in. z licznych warsztatów, prelekcji, zajęć typu joga, czy też słowiańskiej gimnastyki dla kobiet, usług wróżek i wróżbitów oraz przyjrzeć się sztuczkom prezentowanym przez iluzjonistę Mateusza. Po zachodzie słońca grupa FREAKUS wystąpiła z pokazem tańca z ogniem pt. „Palinocka”. X Nadbużańskie Ziołowe Spotkania zakończyła dyskoteka.

25 czerwca 2019

PIKNIK RODZINNY JUŻ ZA NAMI!

Przejdź do - PIKNIK RODZINNY JUŻ ZA NAMI!

31.05.2019 r. uczestniczyliśmy w imprezie promocyjnej  pt. „PINIK RODZINNY” w Repkach. Podczas imprezy przygotowaliśmy animacje w postaci gier i zabaw edukacyjnych, malowanie twarzy, konkursy podczas, których na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Na stoisku promocyjno - informacyjnym, promowaliśmy działania Stowarzyszenia, organizowany obóz międzynarodowy oraz  kolonie. Odwiedzający nasze stoisko mogli zapoznać się z ofertą turystyczną naszego obszaru.

 

5 czerwca 2019

„XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym” w Czartajewie

Przejdź do - „XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym” w Czartajewie

29.05.2019 r. uczestniczyliśmy w imprezie promocyjnej  pt. „XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym” w Czartajewie. Podczas imprezy zorganizowaliśmy stoisko promocyjno - informacyjne, gdzie promowaliśmy działania Stowarzyszenia, organizowany obóz międzynarodowy oraz  kolonie. Odwiedzający nasze stoisko mogli zapoznać się z ofertą turystyczną naszego obszaru.

 

31 maja 2019

„Przebierz dziecko za Zielarkę/Zielarza”

Zapraszamy na „X Nadbużańskie Ziołowe Spotkania wśród szeptów, czarów i magii” w Korycinach

7 maja 2019

IX KONKURS "Kulinarny Ziołowy Przysmak"

Konsultacje społeczne. Procedura aktualizacji LSR

 Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu” 11 kwietnia 2019 r. zostało poinformowane o podjęciu przez Zarząd Województwa Podlaskiego uchwały dotyczącej ustalenia metodologii podwyższenia środków finansowych na wsparcie realizacji operacji w ramach LSR współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. IZ RPOWP zobowiązało Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania- Tygiel Doliny Bugu” do wszczęcia działań mających na celu zdiagnozowanie potrzeb oraz uruchomienie procedury aktualizacji LSR.

Zarząd Województwa Podlaskiego 17.04.2019 r. poinformował, iż w związku z zakończonym procesem dokonywania oceny spełnienia przez LGD warunków określonych w § 8 ust. 1 i 3 umowy o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność o możliwości ubiegania się o bonus w postaci dodatkowych środków na wsparcie realizacji operacji w ramach  LSR, w ramach PROW.

 

W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego SLGD „Tygiel Doliny Bugu” na podstawie przeprowadzonych spotkań, ewaluacji on- going wdrażania LSR oraz konsultacji poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej zaplanowało: dokonać przesunięć środków pomiędzy istniejącymi przedsięwzięciami oraz utworzyć nowe przedsięwzięcie.

W związku z powyższym LGD przeprowadza konsultacje społeczne Lokalnej Strategii Rozwoju, w terminie od 30.04.2019 r. do 14.05.2019 r. Ewentualne uwagi można wnosić poprzez Formularz konsultacyjny do Projektu zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 z dnia 30.04.2019 r., który należy przesłać na e-mail: pracownik@tygieldolinybugu.pl, pocztą tradycyjną na adres: ul. Warszawska 51 lok.7, 17-312 Drohiczyn lub dostarczyć osobiście do biura LGD. Liczy się data wpływu formularza.

Pismo EFRR

Pismo PROW

Projekt zmian

Projekt aktualizacji LSR

Formularz konsultacyjny

30 kwietnia 2019