Informacja o wydarzeniu Rajd Pamięci Armii Gen. Andersa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 czerwca 2023

ulotka rajdu

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu” jest partnerem wydarzenia Rajd Pamięci Armii Gen. Andersa organizowanego przez Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

W dniach 12.06.2023 r. do 08.07.2023 r. grupa 24 motocyklistów (23 motocykle i 1 bus) ze Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński przemierza trasę od Uzbeckiego Taszkientu aż do polskiego cmentarza wojennego na Monte Cassino we Włoszech. Rajd przebiega szlakiem bojowym Armii Polskiej pod dowództwem gen. Władysława Andresa przez tereny Azji Środkowej, Bilskiego Wschodu aż po wzgórza Monte Cassino.

Uczestnikami rajdu są doświadczeni motocykliści z Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, stanowiący grupę samorządowców, przedsiębiorców, ludzi kultury oraz reprezentantów zawodów zaufania publicznego. Dodatkowe informacje o inicjatywie organizacji znajdują się na stronie:

http://rajdkatynski.com/https://www.facebook.com/rajdkatynski/Stowarzyszenie.

Celem przedsięwzięcia polegającego na organizacji rajdu motocyklowego jest edukacja oraz informowanie społeczeństwa w zakresie miejsc pamięci narodowej oraz mordu i pochówku patriotów polskich, popularyzacja prawdy historycznej o golgocie polskich patriotów, którzy zostali zamordowani za wierność Polsce. Uczestnikom zależy na oddaniu hołdu żołnierzom i obywatelom polskim spoczywających na cmentarzach oraz w miejscach pamięci zlokalizowanych na terenie Uzbekistanu, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Gruzji, Turcji oraz Włoch.

Uczestnicy rajdu w 80 rocznicę tamtych wydarzeń zapalą ognie pamięci: w takich miejscach pamięci jak Yangiyul, Almazar, Samarkanda, Kitab, Sharhirsabz, Yakkabag, Guzur, Balabuk i innych.

Zwieńczeniem Rajdu będzie uroczysta Msza Św. na cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. W ramach tej inicjatywy patriotycznej uczestnicy rajdu spotkają się z Polkami życzącymi na terenie krajów, które będą przemierzać (Uzbekistan, Kazachstan, Azerbejdżan, Gruzja, Turcja, Grecja, Włochy).

„Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego”

 

logo mazowsze