Inne działania

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje

Życzenia Wielkanocne Wyznawcom Prawosławia

17 kwietnia 2020

Radosnych Świąt Wielkanocnych

8 kwietnia 2020

Informacja o wydłużeniu II naboru w ramach rekrutacji uczestników do projektu „Mikroprzedsiębiorstwo z dużym kapitałem”

Informujemy o wydłużeniu II naboru w ramach rekrutacji uczestników do projektu „Mikroprzedsiębiorstwo z dużym kapitałem”.

WSZYSTKIE DOKUMENTY DOSTĘPNE POD LINKIEM  https://fundacjabip.pl/mikroprzedsiebiorstwo-z-duzym-kapitalem/

Dokumenty rekrutacyjne należy składać w terminie od 17-03-2020 do 31-03-2020 roku.

 

25 marca 2020

Koronawirus: ZUS zawiesza płatności składek - Informacja dla beneficjentów!!!

Z powodu epidemii koronawirusa władze ZUS podjęły decyzję o zawieszeniu obowiązku płatności składek ZUS przez przedsiębiorców.

W dniu dzisiejszym prezes ZUS wydała zarządzenie, zgodnie z którym osoby prowadzące działalność gospodarczą uzyskają możliwość odroczenia zapłaty składek ZUS za miesiące luty, marzec i kwiecień (z terminami płatności w marcu, kwietniu i maju). Oznacza to, że firmy, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej uzyskają możliwość odroczenia płatności składek ZUS przynajmniej do czerwca 2020 roku.

Aby skorzystać z możliwości odroczenia składek ZUS, przedsiębiorca będzie musiał złożyć jedynie uproszczony wniosek. Według słów prezesa ZUS, Gertrudy Uścińskiej, wniosek wymagał będzie jednak krótkiego uzasadnienia:

"Będzie to jeden dokument, w którym dodatkowo zawarte będzie oświadczenie, w którym przedsiębiorca wskaże, jak koronawirus wpłynął na brak możliwości opłacenia przez niego należności."

Odroczenie dotyczyć będzie składek na ubezpieczenie społeczne (składka emerytalna, rentowa, chorobowa i wypadkowa), ubezpieczenie zdrowotne, składek na Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych.

Odroczenie zapłaty będzie dotyczyć również zawartych już układów ratalnych oraz wstrzymania postępowania egzekucyjnego.

Uproszczony wniosek o odroczenie składek ZUS można złożyć już od 17 marca 2020 r. w formie elektronicznej (przez portal PUE), pocztą elektroniczną lub wrzucić do specjalnego pojemnika w placówce ZUS.

Samo odroczenie może nie wystarczyć

Prezes ZUS wydaje się być jednak świadoma już w chwili obecnej, iż samo 3-miesięczne odroczenie składek może nie wystarczyć i już obecnie sygnalizuje możliwość wprowadzenia kolejnych rozwiązań:

"Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych osób może to być trudny czas. Cały czas zastanawiamy się w jaki jeszcze sposób pomóc osobom prowadzącym małe firmy."

Jakie jeszcze działania może zaproponować ZUS wraz z rozwojem epidemii? Przypomnijmy, iż Rzecznik Przedsiębiorców, Adam Abramowicz już w zeszłym tygodniu postulował wdrożenie bardziej zdecydowanych rozwiązań. W piśmie skierowanym do Premiera, Rzecznik już w piątek proponował wprowadzenie na okres 6 miesięcy, całkowitej dobrowolności w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne. W tym okresie obowiązkowa miałaby pozostać jedynie składka zdrowotna. Co więcej, Rzecznik postuluje, aby rozwiązaniem tym objąć automatycznie wszystkich przedsiębiorców, bez konieczności składania jakichkolwiek wniosków, a co za tym idzie - generowania dodatkowej pracy urzędników w tym szczególnym okresie.

Przedsiębiorcy stojący obecnie na skraju bankructwa wiedzą doskonale, iż żadne odroczenie, tym bardziej na okres jedynie 3 miesięcy nie spowoduje w długim okresie polepszenia płynności ich firm. Wraz z rozwojem epidemii i bankructwem całych branż, rząd będzie musiał zatem w końcu sięgnąć po rozwiązania bardziej zdecydowane. Już za kilka tygodni może się więc okazać, że obecna propozycja Rzecznika wcale nie była tak radykalna, jak to dzisiaj może się wydawać. O kolejnych zwolnieniach i preferencjach dla przedsiębiorców będziemy informować na naszych łamach na bieżąco.

Informacja dostępna na stronie: ( LINK )

18 marca 2020

Informacja dotycząca funkcjonowania biura SLGD "Tygiel Doliny Bugu"

18 marca 2020

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT! PROSZĘ STOSOWAĆ SIĘ DO ZALECEŃ!

 

16 marca 2020

UWAGA! KOMUNIKAT!

13 marca 2020

Szkolenie pt.: Mazowieckie dobre praktyki i tradycje kulinarne. Produkt Tradycyjny

11 lutego 2020

Spotkania terenowe z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego pt.: „O produktach – na poważnie”.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku w ramach inicjatywy Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego zaprasza pszczelarzy, rolników, producentów, restauratorów, osoby prowadzące agroturystykę, przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz lokalne grup działania, sympatyków i smakoszy produktu lokalnego do udziału w spotkaniach terenowych z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego, które organizowane jest pod hasłem „O produktach – na poważnie”. Mile widzianymi gośćmi, oprócz producentów, będą wszyscy, którym bliskie są prezentowane zagadnienia. Przewidywana jest również degustacja produktów lokalnych.

 

 

10 lutego 2020
Czytaj więcej o: Spotkania terenowe z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego pt.: „O produktach – na poważnie”.

"Biznes przy kawie"

3 lutego 2020