Grupy Odwiedzające

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wizyta grup z województwa mazowieckiego

Przejdź do - Wizyta grup z województwa mazowieckiego
Nasz obszar odwiedziły cztery lokalne grupy działania z województwa mazowieckiego lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej, Lokalna Grupa Działania Forum Powiatu Garwolińskiego, Lokalna Grupa Działania Zielone Mosty Narwi, Lokalna Grupa Działania Natura i Kultura.
Tematem wizyty studyjnej był produkt lokalny oraz turystyka w Dolinie Bugu, szansa na rozwój obszarów wiejskich.
Przedstawiciele LGD byli w:
  • Drohiczynie w Zagubku, Nadbużańskim Centrum Turystyki Kajakowej, Parku Kulturowo - Historycznym "Bug - pogranicze kultur i religii", Dażynce.
  • Mielniku w Winnicy KOROL
  • Korycinach odwiedzając Ziołowy Zakątek 
  • Gminie Sarnaki poznając firmę Samo Jabłko oraz Zakamarek Klimczyce.
 
11 czerwca 2021

Wizyta młodzieży z Ukrainy

Przejdź do - Wizyta młodzieży z Ukrainy

W terminie 8-11 listopada br. gościliśmy grupę młodzieży z Dobrotvira, z Ukrainy. Podczas pobytu uczestnicy brali udział w warsztatach garncarskich i ziołowych. Zwiedzili miasto Drohiczyn, Nadbużański Park Historyczno – Kulturowy „Bug – pogranicze kultur i religii”, muzeum kajaków, wystawę starych motocykli, Podlaski Ogród Ziołowy, firmę „Dary Natury”. Uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na basenie i kręgielni.

13 listopada 2018

Wizyta grupy z Sandomierza

Przejdź do - Wizyta grupy z Sandomierza

W dniach 22-24 października br. gościliśmy na naszym obszarze grupę przedsiębiorców, producentów, rolników, uczniów szkół rolniczych, samorządowców, radnych i przedstawicieli LGD, którzy przyjechali do nas z wizytą studyjną z Sandomierza i okolic. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Hotelu Drohicki, w którym odbyła się prezentacja przedstawiająca projekty zrealizowane w ramach współpracy przez naszą LGD. Następnie grupa odwiedziła Pasiekę Nadbużańską ze Skrzeszewa oraz browar „BROVCA” Pana Tomasza Michalskiego z Cecel. Drugiego dnia grupa udała się do Gospodarstwa Sadowniczego „Alina Paluch i córka” w miejscowości Klimczyce, odwiedziła Koło Gospodyń Wiejskich Korniczanki ze Starej Kornicy, zwiedziła Winnicę KOROL w Mielniku oraz udała się do firmy „Dażynka – Nadbużańskie Smaki” w miejscowości Rotki. Ostatniego dnia zostały zaprezentowane gościom projekty zrealizowane przez firmę „Ziołowy Zakątek” z Korycin, gdzie następnie uczestnicy wyjazdu zwiedzili Podlaski Ogród Botaniczny, firmę Dary Natury oraz wszystkie obiekty znajdujące się na terenie „Ziołowego Zakątka”. Grupa miała również zorganizowane warsztaty robienia nalewek ziołowych.

Wizyta miała na celu ukazanie przykładów innowacyjnych rozwiązań partnerskiej współpracy w tworzeniu, promocji i dystrybucji produktów rolno-spożywczych.

25 października 2018

Wizyta przyjaciół z Ukrainy

Przejdź do - Wizyta przyjaciół z Ukrainy

W dniach 10-11 stycznia br. gościliśmy naszych przyjaciół z Ukrainy. Pracowników Agencji Miejskiego Ekonomicznego Rozwoju z miasta Dobrotwir. Podczas spotkania powstało wiele ciekawych pomysłów na dalszą współpracę w 2018r. m.in. wspólny projekt w ramach programu współpracy transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

15 stycznia 2018

Wizyta grupy z Ukrainy

Przejdź do - Wizyta grupy z Ukrainy

7 lipca odwiedziła nas grupa z Ukrainy - z województw wołyńskiego, równeńskiego i tarnopolskiego - zainteresowana skorzystaniem z polskich i podlaskich doświadczeń dotyczących rozwoju regionalnego.

10 lipca 2017
Czytaj więcej o: Wizyta grupy z Ukrainy

WIZYTA DELEGACJI Z UKRAINY

Przejdź do - WIZYTA DELEGACJI Z UKRAINY

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu” nawiązało współpracę ze Złoczowską Agencją Rozwoju Regionalnego w Ukrainie, w związku z tym w dniach 20-24 września br. gościliśmy delegację: Wójtowie i Burmistrzowie z samorządów z okręgu lwowskiego. W czasie pobytu nasi goście mieli możliwość spotkać się z Burmistrzami i Wójtami gmin należących do LGD, przedstawicielami Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania- Tygiel Doliny Bugu” oraz z przedsiębiorcami z gmin SLGD „Tygiel Doliny Bugu”. 

27 września 2016
Czytaj więcej o: WIZYTA DELEGACJI Z UKRAINY

Wizyta grupy z Gminy Strachówka

Przejdź do - Wizyta grupy z Gminy Strachówka

W piątek 13.05 br gościliśmy na naszym obszarze grupę samorządowców, radnych, sołtysów, członków rad sołeckich z Gminy Strachówka. Uczestnicy wyjazdu spotkali się z Panem Piotrem Wyszyńskim Wójtem Gminy Sabnie, w celu obejrzenia zbiornika Niewiadoma.  Następnie grupa wyruszyła do Skrzeszewa, aby obejrzeć  Pasiekę Nadbużańską, a także zobaczyć projekt, który był dofinansowany w okresie programowania 2007-2013 w ramach Małych projektów. Dalszym punktem programu była wizyta w  firmy „Dażynka – Nadbużańskie Smaki”, która jest przykładem realizacji projektów za pośrednictwem naszego LGD. Następnie grupa udała się do Gospodarstwa Sadowniczego „Alina Paluch i córka” w miejscowości Klimczyce. Firma  zajmuje się produkcją tłoczonego soku jabłkowego, wyprodukowanego z jabłek z własnego sadu oraz prowadzi sklepik z lokalnym produktami. Na podsumowanie dnia samorządowcy spotkali się z z-cą Wójta w Siemiatyczach z Panią Joanną Miłkowską oraz Kierownikiem ds. inwestycji Panem Wiesławem Klepackim w Wólce Nadbużnej oraz zwiedziła Park linowy. 

17 maja 2016

Przedstawiciele z gm. Cegłów odwiedzili nasz obszar

Przejdź do - Przedstawiciele z gm. Cegłów odwiedzili nasz obszar

7 lipca br. gościliśmy na naszym obszarze przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Cegłów. Grupa rozpoczęła swoją wizytę od zwiedzania Drohiczyna m.in. w programie zaplanowano wejście na Górę Zamkową, Muzeum Diecezjalne, Muzeum Starych Motocykli, Muzeum Kajaków, zwiedzanie Kościoła Katedralnego oraz Cerkwi. Następnie przedstawiciele udali się do Firmy "Dażynka - Nadbużańskie smaki", gdzie mogli skosztować tradycyjnych wędlin i serów. Na zakończenie dnia nasi goście zwiedzili Podlaski Ogrod Botaniczny w Korycinach. 

7 lipca 2015

Wizyta przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz lokalnych liderów z Ukrainy

Przejdź do -  Wizyta przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz lokalnych liderów z Ukrainy

W dniach 8-9 czerwca 2011r. odwiedziła nas 34 osobowa grupa samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz lokalnych liderów z Ukrainy obwód Winnicki. Wizyta miała na celu pozyskanie dobrych praktyk w zakresie rozwoju partnerstwa trójsektorowego na przykładzie funkcjonowania lokalnych grup działania.

Wizyta delegacji Stowarzyszenia N.A.R.E.W. - 8-9 maja 2015r.

Przejdź do - Wizyta delegacji Stowarzyszenia N.A.R.E.W. - 8-9 maja 2015r.

W dniach 8-9 maja 2015r. gościła u nas delegacja ze Stowarzyszenia N.A.R.E.W. z siedzibą w Turośni Kościelnej. Tematem przewodnim były dobre praktyki w zakresie projektów realizowanych w ramach Osi 4 Leader na terenie LGD Tygiel Doliny Bugu.

Czytaj więcej o: Wizyta delegacji Stowarzyszenia N.A.R.E.W. - 8-9 maja 2015r.

Wizyta lokalnej grupy działania “Pajūrio kraštas”(Nadmorski kraj) z Litwy

Przejdź do - Wizyta lokalnej grupy działania “Pajūrio kraštas”(Nadmorski kraj) z Litwy

W dniach 5-6 lipca 2011r. odwiedziła nas lokalna grupa działania “Pajūrio kraštas”(Nadmorski kraj) z Litwy niedaleko Kłajpedy. Celem wizyty było zapoznanie się z naszym regionem, działaniami jakie realizujemy w ramach programu LEADER oraz podpisanie porozumienia o współpracy.