Grupy Odwiedzające

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wizyta przyjaciół z Ukrainy

Przejdź do - Wizyta przyjaciół z Ukrainy

W dniach 10-11 stycznia br. gościliśmy naszych przyjaciół z Ukrainy. Pracowników Agencji Miejskiego Ekonomicznego Rozwoju z miasta Dobrotwir. Podczas spotkania powstało wiele ciekawych pomysłów na dalszą współpracę w 2018r. m.in. wspólny projekt w ramach programu współpracy transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

15 stycznia 2018

Wizyta grupy z Ukrainy

Przejdź do - Wizyta grupy z Ukrainy

7 lipca odwiedziła nas grupa z Ukrainy - z województw wołyńskiego, równeńskiego i tarnopolskiego - zainteresowana skorzystaniem z polskich i podlaskich doświadczeń dotyczących rozwoju regionalnego.

10 lipca 2017
Czytaj więcej o: Wizyta grupy z Ukrainy

WIZYTA DELEGACJI Z UKRAINY

Przejdź do - WIZYTA DELEGACJI Z UKRAINY

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu” nawiązało współpracę ze Złoczowską Agencją Rozwoju Regionalnego w Ukrainie, w związku z tym w dniach 20-24 września br. gościliśmy delegację: Wójtowie i Burmistrzowie z samorządów z okręgu lwowskiego. W czasie pobytu nasi goście mieli możliwość spotkać się z Burmistrzami i Wójtami gmin należących do LGD, przedstawicielami Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania- Tygiel Doliny Bugu” oraz z przedsiębiorcami z gmin SLGD „Tygiel Doliny Bugu”. 

27 września 2016
Czytaj więcej o: WIZYTA DELEGACJI Z UKRAINY

Wizyta grupy z Gminy Strachówka

Przejdź do - Wizyta grupy z Gminy Strachówka

W piątek 13.05 br gościliśmy na naszym obszarze grupę samorządowców, radnych, sołtysów, członków rad sołeckich z Gminy Strachówka. Uczestnicy wyjazdu spotkali się z Panem Piotrem Wyszyńskim Wójtem Gminy Sabnie, w celu obejrzenia zbiornika Niewiadoma.  Następnie grupa wyruszyła do Skrzeszewa, aby obejrzeć  Pasiekę Nadbużańską, a także zobaczyć projekt, który był dofinansowany w okresie programowania 2007-2013 w ramach Małych projektów. Dalszym punktem programu była wizyta w  firmy „Dażynka – Nadbużańskie Smaki”, która jest przykładem realizacji projektów za pośrednictwem naszego LGD. Następnie grupa udała się do Gospodarstwa Sadowniczego „Alina Paluch i córka” w miejscowości Klimczyce. Firma  zajmuje się produkcją tłoczonego soku jabłkowego, wyprodukowanego z jabłek z własnego sadu oraz prowadzi sklepik z lokalnym produktami. Na podsumowanie dnia samorządowcy spotkali się z z-cą Wójta w Siemiatyczach z Panią Joanną Miłkowską oraz Kierownikiem ds. inwestycji Panem Wiesławem Klepackim w Wólce Nadbużnej oraz zwiedziła Park linowy. 

17 maja 2016

Przedstawiciele z gm. Cegłów odwiedzili nasz obszar

Przejdź do - Przedstawiciele z gm. Cegłów odwiedzili nasz obszar

7 lipca br. gościliśmy na naszym obszarze przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Cegłów. Grupa rozpoczęła swoją wizytę od zwiedzania Drohiczyna m.in. w programie zaplanowano wejście na Górę Zamkową, Muzeum Diecezjalne, Muzeum Starych Motocykli, Muzeum Kajaków, zwiedzanie Kościoła Katedralnego oraz Cerkwi. Następnie przedstawiciele udali się do Firmy "Dażynka - Nadbużańskie smaki", gdzie mogli skosztować tradycyjnych wędlin i serów. Na zakończenie dnia nasi goście zwiedzili Podlaski Ogrod Botaniczny w Korycinach. 

7 lipca 2015

Wizyta przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz lokalnych liderów z Ukrainy

Przejdź do -  Wizyta przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz lokalnych liderów z Ukrainy

W dniach 8-9 czerwca 2011r. odwiedziła nas 34 osobowa grupa samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz lokalnych liderów z Ukrainy obwód Winnicki. Wizyta miała na celu pozyskanie dobrych praktyk w zakresie rozwoju partnerstwa trójsektorowego na przykładzie funkcjonowania lokalnych grup działania.

Wizyta delegacji Stowarzyszenia N.A.R.E.W. - 8-9 maja 2015r.

Przejdź do - Wizyta delegacji Stowarzyszenia N.A.R.E.W. - 8-9 maja 2015r.

W dniach 8-9 maja 2015r. gościła u nas delegacja ze Stowarzyszenia N.A.R.E.W. z siedzibą w Turośni Kościelnej. Tematem przewodnim były dobre praktyki w zakresie projektów realizowanych w ramach Osi 4 Leader na terenie LGD Tygiel Doliny Bugu.

Czytaj więcej o: Wizyta delegacji Stowarzyszenia N.A.R.E.W. - 8-9 maja 2015r.

Wizyta lokalnej grupy działania “Pajūrio kraštas”(Nadmorski kraj) z Litwy

Przejdź do - Wizyta lokalnej grupy działania “Pajūrio kraštas”(Nadmorski kraj) z Litwy

W dniach 5-6 lipca 2011r. odwiedziła nas lokalna grupa działania “Pajūrio kraštas”(Nadmorski kraj) z Litwy niedaleko Kłajpedy. Celem wizyty było zapoznanie się z naszym regionem, działaniami jakie realizujemy w ramach programu LEADER oraz podpisanie porozumienia o współpracy.

Wizyta przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich "Region Południe"

Przejdź do - Wizyta przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich "Region Południe"

W dniach 22-24 sierpnia 2011r. gościliśmy na naszym obszarze działania stowarzyszenia przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe. Celem wizyty było zapoznanie się z naszym regionem, działaniami jakie realizujemy w ramach programu LEADER.

Wizyta lokalnych grup działania z Litwy NEMUNAS i Mazeikiu - 17-19 kwietnia

Przejdź do - Wizyta lokalnych grup działania z Litwy NEMUNAS i Mazeikiu - 17-19 kwietnia

17-19 kwietnia gościliśmy dwie lokalne grupy działania z Litwy NEMUNAS i Mazeikiu. Grupy odwiedziły Zespół Szkół w Dziadkowicach i Drohiczynie miały zorganizowane spotkanie z dyrektorami nt. funkcjonowania szkół gminnych. Kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drohiczynie zapoznała wszystkich z działalnością dwóch świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, w których realizowany jest program organizowania społeczności lokalnej. 

Czytaj więcej o: Wizyta lokalnych grup działania z Litwy NEMUNAS i Mazeikiu - 17-19 kwietnia

Wizyta przedstawicieli z obszaru Lokalnej Grupy Działania Fundacja "Kraina Mlekiem Płynąca"

Przejdź do - Wizyta przedstawicieli z obszaru Lokalnej Grupy Działania Fundacja "Kraina Mlekiem Płynąca"

W dniach 17-18 listopada 2011r. Stowarzyszenie po raz kolejny gościło na swoim obszarze przedstawicieli z obszaru Lokalnej Grupy Działania Fundacja "Kraina Mlekiem Płynąca", która ma siedzibę w Małym Płocku.

Czytaj więcej o: Wizyta przedstawicieli z obszaru Lokalnej Grupy Działania Fundacja "Kraina Mlekiem Płynąca"